Fundacje rodzinne- co wiemy po roku funkcjonowania tej instytucji w polskim porządku prawnym?

Pojęcie fundacji rodzinnej przez ostatnie kilkanaście miesięcy było odmieniane przez wszystkie przypadki w wielu kręgach. Teraz zbliża się rocznica wejścia w życie ustawy o fundacji rodzinnej i mamy okazję do podsumowania.

Fundacja rodzinna jest zupełnie nową instytucją w polskim porządku prawnym, długo oczekiwaną, która jednocześnie nie ma sobie podobnych. Z tych powodów, u niektórych rodzi ostrożność czy wręcz sceptycyzm. Wystarczy jednak odrobinę oswoić się z jej specyfiką, by odkryć, że nowa konstrukcja wcale nie jest taka skomplikowana, za to zalety są trudne do przecenienia. Po roku praktyki, skutecznym złożeniu wielu wniosków o rejestrację fundacji rodzinnej (w tym w pierwszych dniach obowiązywania ustawy) możemy śmiało potwierdzić, że ewentualne drobne niuanse rządzące tą instytucją zostają definitywnie przysłonięte przez znaczne wymierne korzyści, jakie pozwala ona osiągnąć.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z jubileuszowego szkolenia „Fundacje rodzinne – co wiemy po roku funkcjonowania tej instytucji w polskim porządku prawnym?”. W ramach szkolenia:

  1. pomożemy odkryć, w jaki sposób korzystać z narzędzia fundacji rodzinnej z ogromnym pożytkiem dla siebie i bliskich;
  2. podzielimy się praktycznym doświadczeniem zdobytym w ciągu ubiegłego roku;
  3. podsumujemy umiejscowienie fundacji rodzinnej w prawie podatkowym, przy uwzględnieniu dotychczasowego (bogatego już) dorobku indywidualnych interpretacji podatkowych.

Nawigacja