Małgorzata Dąbrowska

Adwokat

Kariera

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Aplikację adwokacką odbyła przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Ukończyła specjalistyczne programy rozwoju kompetencji w zakresie prawa nowych technologii i prawa własności intelektualnej oraz Szkołę IT dla Prawników na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Doświadczenie

Ponad dziesięcioletnia praktyka zawodowa Małgorzaty Dąbrowskiej koncentruje się na bieżącym wspieraniu przedsiębiorców, w szczególności z branży IT, handlowej, produkcyjnej, i budowlanej. Wiodącą specjalizacją Małgorzaty Dąbrowskiej jest kompleksowa obsługa prawna biznesowych procesów negocjowania, zawierania i realizowania kontraktów oraz asysta przy wychodzeniu klientów ze współpracy z kontrahentami, jak również kompleksowa obsługa prawna sądowych sporów gospodarczych.

Prowadziła szereg negocjacji umów dotyczących wdrażania projektów IT, oraz wykorzystywania kluczowych praw własności intelektualnej klientów, jak również w zakresie najmu powierzchni komercyjnej. Aktywnie doradza kluczowym klientom kancelarii w zakresie zgodności ich sklepów internetowych, platform e-commerce oraz aplikacji mobilnych z obowiązującym prawem i w zakresie dostosowania ich funkcjonalności do zmieniającego się otoczenia prawnego.

Prowadziła również wiele postępowań sądowych w przedmiocie ochrony praw własności intelektualnej (przede wszystkim autorskich i patentów).

Znajomość języków obcych

Język angielski biegle w mowie i piśmie.

Małgorzata Dąbrowska

Publikacje

Brak publikacji tego autora